Достапни линкови

Нова рунда разговори меѓу Белград и Приштина


Борко Стефановиќ и Едита Тахири - преговарачи на Белград и Приштина
Новата рунда технички разговори меѓу делегациите на Србија и Косово денеска ќе биде одржана во Брисел.
На овие разговори се очекува да се постигне договор за слободата на движењето, катасртрите и матичните книги.
Досега двете страни расправаа за телекомуникациите, снабдувањето со електрична енергија и царинските печати на Косово.
XS
SM
MD
LG