Достапни линкови

Гадафи ќе ја нападне Европа доколку НАТО не ја запре кампањата


Триполи
Моамер Гадафи се закани со напади врз домови, канцеларии семејства во Европа доколку НАТО не запре со воздушните напади врз Либија.
Гадафи, своето предупредување го испрати преку телефонска порака пред илјадници насобрани негови подржувачи во центарот на Триполи.
По синоќешната порака на Гадаи, во главниот град на Либија повторно одекнаа експлозии од најверојатно воздушните напади на НАТО.
XS
SM
MD
LG