Достапни линкови

Три македонски весници принудени на затворање


Велија Рамковски
Три македонски дневни весници утре треба да бидат затворени. Тоа доаѓа откако нивниот менаџер Велија Рамковски, кој е под истрага за наводна измама, не успеа да ги плати заостанатите даноци. Велија Рамковски, кој е сопственик на весниците "Време", "Коха е Ре" и "Шпиц" како и на А1 телевизија беше уапсен во декември под сомнение за даночно затајување. За некои аналитичари ова претставува напад врз медиумите кои критички се насочени спрема владата на Македонија.
XS
SM
MD
LG