Достапни линкови

Големи протести во Сирија, неколкумина убиени


Активисти за човекови права и сведоци јавуваат дека стотици илјади луѓе излегле на улиците во градовите во Сирија на досега најголемите протести против режимот на претседателот Башар ал Асад кои почна пред скоро три месеци. Притоа, како што додаваат, биле убиени најмалку шестмина демонстранти. Претходно американскиот државен секретар Хилари Клинтон го предупреди сирискиот режим да ги запре насилните акции против демонстрантите.
XS
SM
MD
LG