Достапни линкови

Строс Кан ослободен од притвор


Поранешниот шеф на Меѓународниот монетарен фонд Доминик Строс Кан денеска во судот во Њујорк е ослободен од домашен притвор во кој беше ставен по обвинувањето дека на 14 мај сексуално нападнал една собарка во хотелот Софител во Њујорк. Тој беше во домашен притвор во Њујорк со кауција од милион долари во готово и 5 милиони долари во акции кои денеска му биле вратени. Неговите патни документи остануваат кај американските власти и тој на 18 јули повторно треба да се појави пред суд.
XS
SM
MD
LG