Достапни линкови

Леон Панета стана нов секретар за одбрана на САД


Леон Панета положи заклетва
Леон Панета денеска положи заклетва како нов американки секретар за одбрана. Панета кој претходно беше шеф на ЦИА го замени Роберт Гејтс кој по повеќе од четири години на таа функција замина во пензија. Местото на Панета во ЦИА го презеде генерал Дејвид Питреус, кој беше командант на американските и меѓународните сили во Авганистан.
XS
SM
MD
LG