Достапни линкови

Германија: и натаму опасност од исламски тероризам


Ханс Петер Фридрих
Министерот за внатрешни работи на Германија Ханс Петер Фридрих денеска изјави дека терористичката опасност не се намалила и оти постојано расте бројот на радикалите и покрај убивањето на Осама бин Ладен. Затоа, како што рече, Германија нема причина да го намали нивото на опасност во земјата.
XS
SM
MD
LG