Достапни линкови

Данскиот парламент е за контрола на границите


Данскиот парламент денеска го поддржа планот на владата за повторно воспоставување контрола на границите на земјата, јавуваат агенциите. Европската унија го критикуваше овој план, оценувајќи дека со тоа се крши правилото за слободно движење во рамките на Шенген зоната.
XS
SM
MD
LG