Достапни линкови

Работната група на Еулекс за извештајот на Дик Марти наскоро оперативна


Работна група на Еулекс за истрага на наводите за трговија со човечки органи од извештајот на Дик Марти, ќе биде оперативна до крајот на овој месец, изјави денеска за Танјуг, Ирина Гудељевиќ, портпарол на Еулекс.
Таа потсети дека Еулекс формираше работна група која ќе ги продолжи истрагата за наводите од извештајот на Дик Марти од декември лани. Во Еулекс е формирана база за специјални податоци кои ќе бидат користени за истрагата и во која увид ќе имаат само членови на работната група од седиштето во Брисел и Еулекс.
XS
SM
MD
LG