Достапни линкови

Јанакиевски - Да не се чека со барањата за легализација


Вкупно 40.758 барања за легализација на дивоградби се поднесени, а 1.865 се решени од стапувањето во сила на Законот за поставување со бесправно изградени објекти заклучно со вчерашниот ден.
Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески денеска на прес-конференција ги повика граѓаните и фирмите да не го чекаат последниот ден за поднесување на документи и да поднесат барање за легализација, иако ги немаат обезбедено сите потребни документи.
XS
SM
MD
LG