Достапни линкови

Автобус налета на мина во Авганистан - 20 мртви


Архива: Авганистан
Најмалку 20 луѓе загинале во централен Авганистан. Автобусот со кој се превезувале налетал на мина поставена на патот, соопштува полицијата. Авганистанските власти за несреќата ги обвинија Талибанците, бидејќи се случила во областа Каш Род која е талибанско упориште. Патот по кој сообраќал автобусот најчесто го користеле американските сили и авганистанската полиција.
XS
SM
MD
LG