Достапни линкови

Тимоти Гајтнер - Секретар за финансии и во „догледна иднина“


Американскиот секретар за финансии Тимоти Гајтнер.
Американскиот секретар за финансии Тимоти Гајтнер изјави дека ќе остане на функцијата во „догледна иднина“, коментирајќи ги шпекулациите дека може да ја напушти администрацијата на Обама по сегашната рунда преговори за буџетот. Гајтнер ги повтори предупредувањата за финансиски хаос, ако не се зголеми лимитот за долгот на Федералната влада до 2 август. Гајтнер учествува во преговорите за намалување на буџетските расходи што го побараа Републиканците во Конгресот.
XS
SM
MD
LG