Достапни линкови

Либиските бунтовници благодарни за француското оружје


Либиски бунтовник го вее старото монархистичко знаме во Бенгази. Бунтовниците го прифатија старото знаме на либиската монархија.
Либиските бунтовници што се борат против лидерот Моамер Гадафи и се заблагодарија на Франција за оружјето што им го обезбеди. Франција во среда призна дека на бунтовниците им фрлала падобрани со лесно оружје и муниција. Генералниот секретар на НАТО, Андрес Фог Расмусен, изјави дека Алијансата не била вклучена во потегот на Франција и оти нема информација дека друга членка на НАТО ги снабдува бунтовниците со оружје.
XS
SM
MD
LG