Достапни линкови

Тројца американски војници загинаа во Ирак


Архива: Американски војници во Ирак
Тројца американски војници загинаа синоќа во Ирак, соопштува американската армија. Во Ирак во јуни загинале вкупно 14 американски војници, правејќи го најсмртоносен месец за американите сили во последните 3 години. САД имаат уште 47 илјади војници во Ирак. Целосното повлекување се очекува до крајот на годинава. САД официјално ги завршија борбените операци во Ирак во август минатата година. Иако насилството во земјата е во постојан пад, се уште се случуваат повремени напади.
XS
SM
MD
LG