Достапни линкови

Белорусија-осудени 30 учесници на анти-владините протести


Во Белорусија денеска беа осудени 30 демонстранти уапсени за време на анти-владините протести во земјата. Луѓето протестираат против владата и начинот на кој се справува со економската криза во земјата. Протестите се одржуваат секоја среда во последните неколку недели. Денеска се осудени 13 демонстрантите на казна затвор од 6 до 15 дена , а 17 демонстранти се казнети парично.
XS
SM
MD
LG