Достапни линкови

ЕУ-Грција ги исполни условите за исплата на парите


Грчкиот парламент ги исполни условите за да и бидат исплатени парите за излез од кризата, оценуваат претседателoт на Европскиот Совет Херман ван Ромпуј и претседателот на Европската Комисија Жозе Мануел Баросо. Во заедничката изјава се наведува дека се исполнети условите за исплата на следната транша од финансиската помош и за брз напредок кон другите пакети за нејзино спасување.
XS
SM
MD
LG