Достапни линкови

Милошоски нема да биде министер во новата влада


Антонио Милошоски нема да биде министер во новата влада. Милошоски изјави дека се откажува од функцијата од лични и семејни причини. Тој најави дека како пратеник во Собранието најверојатно ќе преседава со парламентарната Комисија за надворешни работи.
На прашањето кој ќе биде негов наследник, Милошоски рече дека се разгледуваат неколку опции, но оти не сака да шпекулира.
Антонио Милошоски без прекин ја извршуваше функцијата министер за надворешни работи од 2006
XS
SM
MD
LG