Достапни линкови

Расмусен-НАТО не е вмешана во француската акција во Либија


Андрес фог Расмусен
Генералниот секретар на НАТО Андрес фог Расмусен денеска изјави дека Алијансата не е вмешана во француската операција за снабдување со оружје на либиските бунтовници кои се борат против Моамер Гадафи. Расмусен, говорејќи пред новинарите за време на посетата во Виена, изјави дека нема информации дека некоја од другите земји доставува оружје на бунтовниците Франција е првата земја членка на НАТО која јавно кажа дека им испратила оружје на бунтовниците.
XS
SM
MD
LG