Достапни линкови

Германија - гласање во Бундестагот за затворање на нуклерките


Германскиот Парламент денеска се очекува да го одобри владиниот предлог за затворање на нуклеарните централи во земјата до 2022 година. Горниот дом ќе гласа идната недела.
По несреќата во Фукушима во Март, Берлин реши да затвори 8 нуклеарки
XS
SM
MD
LG