Достапни линкови

Хрватска ќе ги затвори преговорите за прием во ЕУ


Во Брисел Хрватска ќе ги затвори преговорите по четирите последни поглавја од договорот за прием во ЕУ, со што практично ќе го заврши преговарчкиот процес за членство.Државната делегација ја предводата потпретседателот на владата и мiнистер за надворешни работи Гордан Јандроковиќ, а ЕУ ја претставува шефот на унгарската дипломатија Јанош Мартоњи.
XS
SM
MD
LG