Достапни линкови

Обама не е подготвен да објави победа во Авганистан


Претседателот на САД Барак Обама изјави дека американската мисија во Авганистан била успешна, но дека сеуште тој не е подготвен да прогласи победа. Обама на пресс конференцијата во Белата куќа рече дека прогресот војската веќе го направила од поодамна што овозможува враќање на трупите дома. Тој повика сепак да продолжи притисокот врз Ал каеда.
XS
SM
MD
LG