Достапни линкови

Времето денеска ќе биде облачно


Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно, a попладне нестабилно со локален дожд и грмежи особено во северните делови.
Утринската температура ќе се движи од девет до 18, а дневната од 23 до 30 степени.
Во Скопје и околината претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне нестабилно со повремен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе достигне до 27 степени.
XS
SM
MD
LG