Достапни линкови

Македонија на 98-то место на ФИФА листата,пад за 13 места


Македонија е на 98-та позиција на најновата рејтинг листа што Светската фудбалска асоцијација ја објави денеска. Земјата забележа пад од 13 места Од противниците на Македонија во квалификациите за Европското првенство 2012, Русија е најдобропласирана на 17.место, Словачка е на 28.место, Република Ирска е 31-ва, Ерменија е на 70-та позиција, а Андора е 203-та. На ФИФА листата лидер и понатаму е Шпанија пред Холандија, Германија, Англија и Бразил. Следното рангирање ФИФА ќе го изврши на 27 јули.
XS
SM
MD
LG