Достапни линкови

Повторно судири во Каиро


Египетските сили за безбедност и демонстрантите денеска, како и вчера повторно дојде до судири во центарот на Каиро при што имало десетина повредени. Полицајците распоредени околку министерството за внатрешни работи употребиле солзавец за да ги растераат протестантите кои почнале да фрлаат камења и молотови коктели. Демонстрантите бараат забрзување на судењето на поранешниот претседател Хосни Мубарак кој во февруари беше соборен од власт.
XS
SM
MD
LG