Достапни линкови

НАСА: на 8 јули последно лансирање на спејс шатлот


Американската вселенска агенција НАСА соопшти дека последното лансирање на спејс шатлот Атлантис ќе биде на 8 јули од вселенскиот центар Кенеди. Шатлот треба да пренесе едногодишно снабдување за Меѓународната вселенска станица.
XS
SM
MD
LG