Достапни линкови

Сириската опозиција бара помош од Русија


Сириската делегација со рускиот специјален претставник за Африка,Михаил Маргелов
Сириската опозициска делегација за време на посетата на Русија ги повика властите на земјата да го употребат нивното дипломатско влијание за да го убедат претседателот Башар ал Асад да прекине со употребата на сила против цивилите.
Делгацијата беше во еднодневна посета на Москва, каде разговараше со рускиот специјален претставник за Африка, Михаил Маргелов. По средбата Маргелов изјави дека Русија е сериозно загрижена за случувањата во Сирија.
XS
SM
MD
LG