Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, а попладне нестабилно со локален дожд и грмежи. Ќе дува умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 16 до 29 степени.
Во Скопје и околината слично време, со температура до 24 степени.
XS
SM
MD
LG