Достапни линкови

Бугарија го подржува Националниот преоден Совет во Либија


Претседателот на Преодниот национален совет на Либија, Махмуд Џибрил.
Бугарскиот министeр за надворешни работи Николај Младенов денеска во Бангази, треба да се сретне со претседателот на Преодниот национален совет на Либија, Махмуд Џибрил. Бугарската делагација ќе достави хуманитарна помош, лекови и други медицински материјали за жителите на Бенгази. Младенов изјавил дека Бугарија целосно ги поддржува напорите на меѓународната заедница во решавање на кризата во Либија, додавајќи оти заврши ерата на Моамер Гадафи.
XS
SM
MD
LG