Достапни линкови

Рен -само со мерките за штедење, Грција ќе избегне банкрот


Оли Рен
Прифаќањето на планот за штедење од страна на грчкиот Парламент е единствен начин Грција да избегне банкрот, не постои „план Б“, предупреди денеска во Брисел еврокомесарот за економски и монетарни прашања Оли Рен. Во грчкиот парламент вчера почна дебатата за прифаќање на програмата за штедење, односно пакет мерки во вредност од 28,4 милијарди евра и приватизација за 50 милијарди евра. Прифаќањето на пакетот е услов земјата да добие пари од ЕУ и ММФ.
XS
SM
MD
LG