Достапни линкови

Обвинет за геноцид во официјална посета на Кина


Омар ал Башир и Махмуд Ахмадинеџат
Суданскиот пртседател Омар Ал Башир, кој од Меѓународниот кривичен суд е обвинет за геноцид и по него е распишана потерница, пристигна во официјална посета на Кина. Башир допатува во Пекинг од Техеран, каде што учествуваше на меѓународна конференција за тероризам.
XS
SM
MD
LG