Достапни линкови

Извинување за нуклеарната криза во Јапонија


Директорите на оштетената нуклерана централа во Јапонија Фукушима се извинија за нуклераната криза. Директорите на електростопанството во Токио беа пресретнати пред закажаната денешна средба на акциионерите, од топла гневни луѓе. Претседателот на компанијата изјави дека компанијата прави се што е можно за да го стави под контрола истекувањето на радиоактивни материјали и да им надомести на луѓето кои беа евакуирани на 11 март кога се оштети нуклеарната централа од земјотресот и цунамито.
XS
SM
MD
LG