Достапни линкови

Боливија-28 луѓе загинале во сообраќајна несреќа


Дваесет и осум луѓе загинале , во сообраќајна несреќа во Боливија,кога автобусот со кој се превезувале паднал во провалија, соопштува тамошната полиција. Според нив густата магла е најверојатно причина за несреќата. Во несреќата се повредени 10 луѓе.
XS
SM
MD
LG