Достапни линкови

Израел ја укина забраната за странските новинари


Израелската влада ја укина забраната за странските новинари кои ќе бидат на флотилата која ќе се обиде ја ја прекрши блокадата на Појасот Газа. Премиерот Бенјамин Нетенјаху денеска изјави дека побарал да се изнајде формула за новинарите. Вчера израелските власти соопштија дека на странските новинарите кои ќе бидат на бродовите ќе им забранат 10 години да влегуваат во земјата. Новинарите велат дека треба да им биде дозволено да го покриваат настанот.
XS
SM
MD
LG