Достапни линкови

Британски воени обучувачи повлечени од Пакистан


Британските воени тренери кои работат со безбедносните сили во Пакистан биле повлечени на барање на владата на Пакистан, соопштуваат од Министерството за одбрана на Велика Британија. Од таму соопштуваат дека потегот ги загрижил, но сепак велат дека повлекувањето е само привремено. Од пакистанска страна претходно соопштија дека се повлечени 18 воени инструктори.
XS
SM
MD
LG