Достапни линкови

Пакистан негира дека во Авганистан биле истрелани 470 ракети


Afghan President Hamid Karzai
Пакистанската армија негира дека истрелала стотици ракети врз две источни авганистански провинции во изминативе недели. Авганистанските власти обвинија дека 470 ракети се истрелани од тероторијата на Пакистан во минативе три недели и 36 лица загинале во пограничната област.
Пакистанката армија пак, тврди дека немало намерно истрелување, но дека е можно неколку серии да биле истрелани случајно.
XS
SM
MD
LG