Достапни линкови

Седумнаесетмина загинати во интервенција против Ал Каеда


илустрација
Седумнаесетмина загинале во воена интервенција против келија на Ал Каеда во Марициус, вели еден од лидерите на воената операција. Брахим Фал Оулд Чеибни денеска изјави дека војниците во петокот ја извршиле интервенцијата во шума близу границата со Мауританија. Според него, меѓу загинатите се двајца припадници на војската и петнаесетмина членови на терористичката келија.
XS
SM
MD
LG