Достапни линкови

Времето денеска сончево со умерена облачност


Времето ќе биде сончево со мала доумерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Утринската температура се движи од 6 до 15 степени, а дневната ќе биде во интервалот од 21 до 29 степени. Во Скопје и околината слично време со утринска температура до 13 степени, а дневна до 26 степени.
XS
SM
MD
LG