Достапни линкови

Во Русија уапсени 10 подржувачи на Ходоровски


Луѓето го слават роденденот на Ходоровски
Полицијата во Москва денеска уапси околу 10 активисти кои протестираат во главниот град во знак на подршка на затворениот нафтен тајкун Михаил Ходорковски. Денеска Ходоровски полни 48 години и осум години како е зад решетки. Околу 50 активисти облечени во црвени маици со портретот на Ходорковски марширале по улиците и делеле маици и балони. Ходорковски е во затвор од 2003 година по обвиненијата за корупција, што тој ги негира.
XS
SM
MD
LG