Достапни линкови

Почна светското фудбалско првенство за жени


Во Германија беше отворено Светското првенсто во фудбал за жени. Првиот натпревар заври со победа на Франција над репрезентацијата на Нигерија, со 1:0. Во вториот натпревар за денеска се среќаваат репрезентациите на Германија и на Канада. Првиот натпревар го следеле 25 илјади гледачи.
XS
SM
MD
LG