Достапни линкови

Иран-Револуционерната гарда не го помага режимот на Асад


Преставници на Револуционерната гарда
Иран денеска ги отфрли обвиненијата од страна на Европската унија дека иранската Револуционерна гарда е вклучена во сузбивање на немирите во Сирија. Од Министерство за надворешни работи соопштуваат дека ЕУ само прави пропаганда против Иран. Европската унија на 24 јуни со донесените санкции им забрани на челниците на Револуционерната гарда на Иран да патуваат и ги замрзна средствата за обезбедување на опрема и поддршка за режимот на сирискиот претседател Башар ал-Асад.
XS
SM
MD
LG