Достапни линкови

Јемен-Салех ќе има јавно обраќање пред медиумите


Јеменски претседател Али Абдула Салех пред нападот
Претседателот на Јемен Али Абдула Салех ќе се се појави на медиумите во следните 48 часа, соопшти секретарот за односи со медиумите. Претседателот ќе се појави и покрај нашиот страв дека изгореници на неговото о тело ќе бидат пречка, со оглед дека неговиот изглед нема да биде како што очекуваат медиумите, изјавил неговиот соработник. Салех беше принуден да го напушти Јемен, и отиде во Саудиска Арабија на лекување на повредите по нападот на неговата палата .
XS
SM
MD
LG