Достапни линкови

Талибанците ја нaпаднале полициската станица во Пакистан


Пакистанските Талибанци ја презедоа одговорноста за вчерашниот напад на полициска станица во областа Колачи, при што загинаа 10 полицајци, соопштуваат пакистанските власти. Потпаролот на Талибанците во Пакистан изјави дека нападот бил за одмазда на нападот од страна на САД во кој загина Осама бин Ладен.
XS
SM
MD
LG