Достапни линкови

Во нападот на болница во Авганистан, повеќе од 20 загинати


Авганистанските власти соопштуваат дека најмалку 20 луѓе загинале, а многумина се повредени во бомбашкиот напад на болница во провинцијата Логар во Авганистан. Властите соопштуваат дека пред болницата експлодирала автомобил бомба, а жртвите се пациенти, нивни посетители и болничкиот персонал. Талибанците не ја презедоа вината за нападот.
XS
SM
MD
LG