Достапни линкови

Северна Осетија-експлозија на плинска боца,50 повредени


Најмалку 50 луѓе се повредени во експлозија на плинска боца во една куќа во Владикавказ ,главниот град на Северна Осетија. јавуваат руските медиуми. Од Министерството за здраство соопштуваат дека четири деца и седум возрасни се во тешка состојба. Експлозијата се случила за време на свадба. Во Северна Осетија , за време на свадбите, ручекот се готви на отворено, на улица, во големи казани и се користат плински боци.
XS
SM
MD
LG