Достапни линкови

Бомбашки напад на полициска станица во Пакистан


Со три бомби била погодена полициската станица во северозападниот дел на Пакистан, соопштуваат од полицијата. Од таму велат дека еден бомбаш-самоубиец се разнел при обидот да влезе во комплексот. Се уште нама информаци за жртви. Но од друга страна пак доаѓаат информации дека најмалку 4-ца полицајци загинале во нападот, вели припадник на разузнавачката служба.
XS
SM
MD
LG