Достапни линкови

55 гулаби во лет, во чест на Борис Трајковски


Борис Трајковски
Денеска беа одбележани 55 години од раѓањето на загинатиот македонски претседател Борис Трајковски. На гробиштата во Бутел каде е закопан, цвеќе положија семејството, преставници од државните институции и граѓаните. Во чест на Трајковски беа пуштени во лет 55 гулаби. Борис Трајковски е роден во Струмица на 25-ти јуни, 1956 година. Загина во авионска несреќа во Мостар, Босна и Херцеговина на 26 февруари, 2004 година
XS
SM
MD
LG