Достапни линкови

Повредени и матријални штети од невреме во Србија


Најмалку 10 луѓе се повредени во невреме проследено со град и силни ветрови што синоќа го зафати подрачјето на Александровац, Крушевац и Трстени во Србија .
Оштетени се објекти, а нанесена е голема штета на посевите, соопштија од Одделението за вонредни ситуации на полициската управа во Крушевац.
За време на невремето кое траело околу еден час ударите на ветрот биле со брзина поголема од 80 км/час, а наврнале околу 52 литри дожд во секунда, јавуваат српските медиуми.
XS
SM
MD
LG