Достапни линкови

15 луѓе се исчезнати по тропската бура на Филипини


Петнaесет луѓе се водат за исчезнати откaко тропска бура го зафати северниот дел на Филипините. Поплавите во главниот град Манила и во околината натераа 75 илјади луѓе да ги напуштат нивните домови, соопштуваат властите. Повеќето до луѓето што се исчезнати се риболовци.
XS
SM
MD
LG