Достапни линкови

Во судир меѓу пакистански милитантни групи, 15 загинати


Најмалу 15 исламистички милитанти се убиени во престрелките меѓу подржувачите на двајца спротиставени талибански команданти, во близина на границата со Авганистан, соопштуваат пакистанските власти. Во престрелката во округот Оракзаи, биле повредени уште неколу луѓе. Властите не знаат која е причината за престрелката.
XS
SM
MD
LG