Достапни линкови

Експлозија во болница во Авганистан, 30 жртви


Најмалку 30 луѓе загинaле, а 45 се повредени во експлозија на автомобил бомба пред болница во провинцијата Логар во Авганистан. Тамошните власти соопштуваат дека жртвите се пациенти, нивни посетитeли и персоналот во болницата.
XS
SM
MD
LG